Pro děti

Berušky

Každé úterý od 9:00 do 11:30 hodin slouží klubovna všem dětem, rodičům i prarodičům, kteří se svým potomkům věnují na rodičovské dovolené. K dispozici je klubovna i snoezelen, kde si mohou děti volně hrát. Jsou připraveny také programy, kde si zazpíváme, zacvičíme, tvoříme, naučíme spoustu nových věcí a objevíme svět.
V jídelně je připraven koutek s kafíčkem pro dospělé, dětem můžete uvařit čaj. Pokud potřebujete, máte zde i mikrovlnku, ledničku a kompletně zařízené nádobí a příbory.

 

Hopík

Všechny děti se rády hýbou, běhají, cvičí, sportují. A to je dobře. Rozvíjí se jim nejen svalstvo, ale také řeč. Proto pro ně máme připraveno zábavné cvičení na gymballech, s overbally, padákem, které je přizpůsobeno věku od 1 do 4 let. Kromě cvičení se můžete těšit také na zpívání a muzicírování, zkoumání nejrůznějších hraček a sportovního vybavení, ale také volné hraní a objevování. Maminky si mohou uvařit kafíčko, popovídat si, vyřešit problémy, které je trápí. Těšíme se na všechny.

 

Keramika

Teta Lenka nám vede kroužek pro děti od 3 do 10 let, kde si děti hrají s hlínou, objevují její vlastnosti, tvoří, rozvíjejí svou fantazii. Po vypálení si své výtvory glazují a po dalším vypálení odnášejí výtvory domů. Že kroužek děti baví je vidět nejen na tom, že máme každoročně plně obsazenou kapacitu, ale také z radosti a nadšení dětí na každém setkání.

 

Klubíčko

Grafomotorická přípravka, kde si děti hrají, objevují, zkoumají, ale hlavně procvičují hrubou i jemnou motoriku rukou i nohou pomocí hry. Pomocí hraní rozcvičujeme dětskou ruku, rameno, loket, zápěstí i prsty. Nohám zase dopřáváme, aby vyzkoušely, jaké to je stoupnout si do barev a otisknout chodidla, jak tvrdé jsou kamínky nebo třeba co dovede „opička“ s prsty na nohou.
A s čím si hrajeme? Jednou s kamínky, jindy třeba s pískem, mokou, těstem, vodou, pěnou a bublinkami….Každé setkání je jiné, každé setkání je zábavné a tvořivé.

 

Logopedie

Logopedka Klárka pomáhá našim nejmenším s rozvojem řeči a sluchových dovedností. Její cvičení jsou zábavné a perfektně připravené. Propojuje a střídá různé činnosti, aby se děti bavily a učily zároveň. Z předchozích let můžeme potvrdit, že se dětem krásně rozvinul fonematický sluch a obohatila se slovní zásoba. Pokroky u dětí jsme viděli také v rozvoji dechu a rozcvičení jejich mimických svalů.

 

Miminka

Od roku 2016 máme aktivitu také pro miminka. Jedná se o setkávání maminek s miminky od 2 měsíců, ale už jsme zde měli i miminka od 3 týdnů. Tato setkávání jsou určena dětem až do 1 roku. Hrajeme si zde s padákem, cvičíme s dětmi v náručí, hopsáme na gymballech, využíváme malé míčky a overbally.
Od fyzioterapeutky jsme dostali pochvalu, že netvoříme více skupin podle jednotlivých měsíců dětí. Setkávání také působí na maminky, řeší zde stejné problémy, poradí si, odreagují se, odpočinou si. Děti jsou zde spokojené, zkoumají nové prostředí a množství hraček, které je stále dokupováno pro všechny věkové kategorie.

Nabízíme také masáže pro miminka od 3 týdnů při světelné relaxaci ve snoezelenu. Tím mají maminky možnost přicházet k nám 2x týdně.

 

Odpolední hraní

Během všech odpoledních kroužků je Vám k dispozici klubovna, kde si mohou děti volně hrát. Pokud se nekoná žádný kroužek ve snoezelenu, můžete využít i tyto prostory. Dospělí si mohou dát kafíčko, děti dobrý čaj. Hraní není omezeno věkem. Rozpis naleznete u jednotlivých kroužků zde na webu. Hraní je poskytování v rámci Family pointu a je bezplatné. Těšíme se i na Vás…

 

Příměstské tábory

Během léta pořádáme příměstské tábory. Každý rok se nabídka částečně mění. Tábory jsou určeny dětem od 3 let, zpravidla v době 8:00 – 14:30 hodin. V minulosti se konaly latinsko-americké tance, Keramický týden na téma „živly“, Sportovní týden, Cesta do pravěku, Hudební tábor s využitím muzikoterapie, Indiánské dobrodružství…Na tábory zajišťujeme lektory, odborníky, kteří nám vypomáhají. Současně se jedná o miniškoličku s pedagogickým zajištěním.

 

Snoezelen

Neznáte snoezelen? Tak to přicházíte o hodně. Jedná se o multisenzorickou místnost, která podporuje sluchové vnímání (muzikoterapie), dále pak stimuluje čich (aromaterapie), chuť, hmat, prostorové vnímání. Snoezelen nabízíme jako volnočasovou aktivitu. Nabízíme nové zážitky, fyzické i psychické zklidnění, načerpání sil a výběr příjemných aktivit.

Metoda snoezelen slouží pro podporu vnímání, relaxace, rozvíjí představivost, navazuje a upevňuje sociální vztahy a komunikaci. V edukačním procesu slouží také jako podpůrné pedagogické opatření, zprostředkovává základní zkušenosti těla, rozvíjí motoriku, podporuje rozvoj v oblasti vnímání, poznávání a emocionality. Zároveň může sloužit jako nabídka pro trávení volného času, ke zklidnění a k relaxaci. Umožňuje vystoupit z běžného prostředí do bezpečných prostor, kde může klient dobrovolně využít nabízených smyslových podnětů a kde „ se nic nemusí a vše je dovoleno“.

Nově jsme připravili vzdělávací programy pro děti, ale také pro dospělé. Společně se tak můžeme vydat k moři, do vesmíru, podíváme se do Paříže, navštívíme Afriku…Čeká nás toho spoustu, tak neváhejte a přidejte se k nám.

 

Společenské hry

Dospělí si jdou zacvičit a děti mají sedět doma? Nemusí. Nakoupili jsme jim téměř 80 společenských her, připravili obrovské množství omalovánek a puzzlí, pro malé i větší děti. Přijít zahrát si mohou kamarádi společně nebo děti mohou vytáhnout rodiče a prarodiče od svých každodenních povinností a starostí.

 

Sportík

Pro děti od 4 let pořádáme odpolední cvičení, u které se rozhodně nebudou nudit. Běhání je střídáno s lidovými aktivitami. Využíváme tradiční i méně známé pomůcky, které jsou pro děti nové. Každé setkání se naučí novou hru a tráví společné chvilky s novými kamarády. V předchozích letech jsme využili prvky z gymnastiky, cvičení dětské jógy, na malých trampolínkách, s padákem, využili jsme indiacu a spoustu dalších pomůcek.

 

Trampolínky

Co děti milují v pohybu nejvíce? Přece trampolíny. My pro ně máme trampolíny malé, ale zábava na nich je obrovská. Každou lekci vede lektorka. Děti se tak učí správnou techniku skákání, aby neměly v dospělosti problémy s klouby. Díky trampolínkám získávají pozitivní vztah k pohybu a zlepšují si svoji kondičku. Na každou hodinu je potřeba předem se přihlásit, kvůli omezené kapacitě /každý má svoji trampolínku, aby nedošlo k úrazu/.

 

Tvořílek

Tradiční i netradiční tvoření čeká na děti od 4 let v kroužku Tvořílek. Jestli Vaše děti rády zkouší a experimentují s různými materiály, je tento kroužek jako stvořený právě pro ně. Tvoříme abstraktní díla, kterým dospělí někdy nerozumí, ale děti jim svou tvorbu rády představí. Jako bonus si z každého setkání odnášejí na památku nejen výtvor, ale také dobrý pocit z úspěchu. Využíváme také materiál, který byste normálně vyhodili. Už jste viděli například zimní krajinou z kousků staré záclony? Tak nezapomeňte své děti přihlásit.

 

Víkendové nocování

Maminko, potřebuješ si odpočinout? Pak se k nám s dětmi přidej na víkendové nocování. Pro děti je od pátku do neděle připravený zábavný vzdělávací program. Za jeden víkend si děti vyzkoušejí, jaké to je nocovat mimo domov a strávíme společně krásné chvilky s kamarády. Jednou si hrajeme na piráty, jindy jdeme pouštět draky a s myslivci ke krmelci, nebo pečeme chleba v peci a opékáme špekouny.

Večer po uspání dětí si maminky, které chtějí, udělají typicky ženský program dole v klubovně /děti máme „na chůvičce“/. Lakujeme si vzájemně nehty, kecáme o životě a vychvalujeme ty nejlepší chlapi na světě…Za jeden fyzicky náročný víkend dobijeme psychicky baterky na další měsíc.
Na tuto akci je tatínkům /i všem ostatním mužům/ ve večerních hodinách vstup zakázán. Účastnit se mohou pouze denního programu.

 

Vrátka k muzice

Mají Vaše děti rády hudbu? Prozpěvují si? Tancují? Tak jsou správně u vrátek, které vedou do světa Hudby. Na našich setkáních se hravě seznamují s notami, s hudebními nástroji, vážnou hudbou a českými i světovými skladateli, trénují správný nádech a výdech, rytmizují, tančí, běhají, skotačí a začínají hrát na flétničku. Hudební setkávání je určeno dětem od 4 let.