Pro dospělé a seniory

Dospělí

 

Jóga

Poznejte Hatha jógu a pranayamu dýchání s lektorkou jógy Mirkou. Je držitelkou mezinárodního certifikátu od Yoga Aliance. Zkušenosti sbírala v Indii, Thajsku, Mexiku a Africe.

 

Poporodní cvičení

Cvičení pro ženy po porodu je zaměřeno a přizpůsobeno tak, aby se opět vrátily do kondice před těhotenstvím a porodem, ale také aby cvičily správně. Cvičení se průběžně mění, aby bylo zajímavé. Máme sestavy posilovací, cvičení na gymballech na vnitřní zpevnění svalstva, s činkami i overbally. Během cvičení se soustřeďujeme také na zpevnění pánevního dna a klenby nohy.

Ženám s diastázou poradíme cviky, aby posilovaly, ale současně nezatěžovaly přímý břišní sval.

Děti si můžete vzít s sebou na cvičení. K dispozici máme také přebalovací pult, kojící polštář, mikrovlnku, varnou konvici, houpátko na krmení… Vše je součástí Family pointu.

 

Přednášky

Během roku pořádáme přednášky pro dospělé na nejrůznější témata. Snažíme se výběr přizpůsobit aktuální poptávce. Přednášky vede vždy pozvaný odborník, který se daným tématem zabývá. Pokud máte zajímavý typ, námět nebo znáte šikovného odborníka, budeme rády za Vaše podněty.

 

Snoezelen

Že se letos nedostanete k moři? Chcete si zajet na výlet třeba do Paříže? Nebo se vydat na procházku do lesa v zimě a zavzpomínat na hezké letní dny? Přijďte vyzkoušet nádhernou cestu, ve které nikam neodjedete, ale smysly Vás přenesou na místo, kam budete chtít. Program je potřeba objednat předem. Téma programu si můžete vybrat z široké nabídky při objednání.

 

Těhulky

Cvičení pro těhotné má hned několik důležitých významů. Zachovává a upevňuje tělesnou kondici až do porodu, také její pohyblivost v pánvi, kyčelních kloubech a další. Působí preventivně proti vzniku trvalých tělesných změn na těch partiích těla, které jsou těhotenstvím nejvíce namáhány (např. na páteři, stěně břišní, DK…). Cvičení připravuje ženu na fyzickou zátěž při porodu. Ženy se seznámí se správným dýcháním a využitím dechu během porodu. Zaměřujme se také na posilování pánevního dna a klenby nohy. Cvičení zvládnou ženy od začátku těhotenství /mnohdy na začátku ani neví, že jsou těhotné/ až do úplného konce. Cvičíme s vlastní hmotností, využíváme gymnastické stuhy, overbally, gymbally a masážní pomůcky.

Každá lekce končí krátkou relaxací. Při příjemné relaxační hudbě se snažíme o nácvik uvolnění jak tělesného, tak psychického.

Po registraci na kurz Vás prosíme o vytisknutí a vyplnění papírové přihlášky a následně její potvrzení Vaší ošetřujícím gynekologem. Vyzvednutí je také v tištěné podobě přímo na cvičení.

Potvrzenou přihlášku přineste na lekci cvičení.

 

Trampolíny

Pro milovníky rytmického aerobního cvičení máme připraveno cvičení na malých trampolínkách. Posílíte si tělo, zpevníte vnitřní svalstvo, přestanou Vás bolet záda, určitě zhubnete, potrénujete si dýchání a nemusíte se obávat bolesti kloubů…Cvičení je určeno všem ženám i mužům až do 65 let!!! Je potřeba se předem přihlásit v rezervačním systému. Cvičení vedou lektorky s certifikátem jumpingu.

 

Tvořivé dílny

Během roku pořádáme tvořivé dílny pro dospělé a seniory. Snažíme se, aby se tvoření konalo 1x za měsíc v odpoledních nebo večerních hodinách. Každý měsíc je připraven jiný materiál, aby si každý mohl vybrat a hlavně vyzkoušet nové techniky. V nabídce je například tvoření z keramické hlíny, pletení z papíru, připravujeme drátkování, malování na hedvábí a mnoho dalšího.

Mládež

Hledáme nové prostory, ve kterých chceme připravit klubovnu pro mládežníky, tzv. „Zašívárnu“. Prostor, kde si mládež najde to svoje. Bezpečné prostředí, kde je nikdo nebude do ničeho nutit. Jediným zákazem zde bude přístup k mobilům, tabletům, počítačům a různým moderním šílenostem. Najdou zde zábavu, kdy spolu budou mluvit, prožívat společně strávený čas, navazovat a rozvíjet přátelství. Držte nám pěsti při hledání…

 

Trampolínky

Pro milovníky rytmického aerobního cvičení máme připraveno cvičení na malých trampolínkách. Posílíte si tělo, zpevníte vnitřní svalstvo, přestanou Vás bolet záda, určitě zhubnete, potrénujete si dýchání a nemusíte se obávat bolesti kloubů…Cvičení je určeno všem mládežníkům od 13 let. Je potřeba se předem přihlásit v rezervačním systému.

Senioři

 

Tvořivé dílny

Během roku pořádáme tvořivé dílny pro dospělé a seniory. Snažíme se, aby se tvoření konalo 1x za měsíc v odpoledních nebo večerních hodinách. Každý měsíc je připraven jiný materiál, aby si každý mohl vybrat a hlavně vyzkoušet nové techniky. V nabídce je například tvoření z keramické hlíny, pletení z papíru, připravujeme drátkování, malování na hedvábí a mnoho dalšího.

 

Snoezelen

Že se nedostanete k moři? Chcete si zajet na výlet třeba do Paříže? Nebo se vydat na procházku do lesa? Přijďte vyzkoušet nádhernou cestu, ve které nikam neodjedete, ale smysly Vás přenesou na místo, kam budete chtít. Program je potřeba objednat předem. Téma programu si můžete vybrat z široké nabídky při objednání.

 

Ježíškova vnoučata

V zimě 2018 jsme se poprvé zapojili do krásné akce „Ježíškova vnoučata“. Seniorům jsme vyrobili krásná přáníčka a odeslali je do domovů, kde je pracovníci rozdělili, aby každý dostal pozdrav od „svého vnoučka“. Máme v plánu v této krásné akci pokračovat, aby se z ní stala tradice. Zapojit se můžete i Vy. Stačí, když doma s dětmi vyrobíte přáníčko a přinesete nám jej do klubovny. Všechny pak hromadně odešleme.

Jednorázové akce

Během celého roku připravujeme několik akcí pro veřejnost. Pozvánky jsou zveřejňovány vždy na webových stránkách, na facebooku i na letáčcích po okolí. Snažíme se o spolupráci s různými organizacemi i jednotlivými odborníky. Akce jsou pořádány pro děti, mládež, dospělé i seniory. Pokud máte inspiraci na krásnou akci, tak sem s ní. Rády ji pro Vás připravíme.

 

Klubovna

Klubovna je malá, ale milá. Využíváme též upravené prostředí bílá snoezelen. K dispozici je také jídelní koutek s plným vybavením a tvořivý koutek v druhé části jídelny. Nově je součástí klubovny Berušek koutek Family pointu. Přijďte se přesvědčit, že tu máme příjemné prostředí ☺