Letní příměstský tábor – Vaiana

Letní příměstský tábor – Vaiana

Super zážitky jsme si užili na letním příměstském táboře na téma pohádky Vaiana od 11. do 15.7.2022

Než začne jakýkoliv tábor, dá to hrozně moc práce, příprav, objednávání, domlouvání, hledání, komunikace, vyřizování….Ráno první den jsme hrozně nervózní. Jaké budou děti, rozdělíme je správně do skupinek, co když začne pršet a my máme připravený program venku….

Ale pak…Pak zjistíte, že to stojí za to 🙂 Potkáte tolik úžasných lidí, naučíte se spoustu nových věcí a užijete si krásný společný čas.
První den jsme se seznámili nejen s Vaianou, ale hlavně všichni vzájemně.
S rybářem jsme si vyzkoušeli jak se loví ryby, nasbírali jsme si bylinky na sirup a začali květinovou výzdobu, kterou plánujeme vyzdobit zahradu. Děti byly úžasné.
Moc se těšíme na zítra 🙂

Druhý den máme za sebou. Pokračovali jsme ve výzdobě chýší, tentokrát ve stylu vázání uzlíků a otání. Vaiana přece musela na lodi zvládnout i tyto dovednosti.
Maui nám vypůjčil svůj kouzelný hák, který jsme si odnesli všichni domů.
A pokračovali jsme v přípravě sirupů a výrobě cedulek na lahvičky.
Cestou z obědu jsme si zasoutěžili, kdo najde a nasbírá více šišek 🙂 Ty jsme pak použili do smyslového chodníčku, kteý si mohou děti vyzkoušet na konci týdne.

Třetí den nás Vaiana zavedla poznávat zvířata do Zoo v Lešné. Byl to skutečně nádherný, ale zároveň velice náročný den. Myslím, že jsme si ho všichni užili naplno. A fotky ze zpáteční cesty mluví za vše….dali jsme si do těla….
Děkujeme Autobusové dopravě Antonín Obadal, že ns v pořádku dopravila tam zpátky.

Ve čtvrtek jsme byli asi všichni unavení. Nějak jsme to po včerejším výletě předpokládali. Program tomu byl přizpůsobený. Děkujeme paní učitelce Bětce Matulové za „tetování“ – malování na tělo a paní učitelce Bětce Hrbáčové za bubnovací program.
Děti si také užili ostrov ve snozelenu při světelné relaxaci.

V pátek nás čekala závěrečná bojovka. Té Ká démon ohně a země, chce spálit celou krajinu. Naši úkolem bylo vrátit Te Fiti její srdce a zachránit svět zvířat i rostlin. Odměna byla připravena, děti byly skvělé.