Novoroční pozdrav

Novoroční pozdrav

Vážení spoluobčané a příznivci našeho spolku,

do tohoto roku Vám i Vašim rodinám přejeme hlavně zdraví. Jelikož to nevypadá na zlepšení situace a brzké setkávání, rozhodli jsme se, že Vás alespoň informuje o tom, co připravujeme na lepší časy.

V roce 2020 jsme se nemohli setkávat a tak jsme využili čas na tvorbu propagačních materiálů spolku. V únoru jsme ve spolupráci s panem Mičovským z Kunovic vytvořili webové stránky www.hornackorodinam.eu kde si vše důležité můžete přečíst. Také zde na nás najdete kontakt v případě, že se chcete na cokoliv zeptat. Sledovat nás můžete také na facebookovém profilu www.facebook.com/beruskyjavornik

Na podzim jsme s panem Mičovským opět tvořili, tentokrát propagační letáky, ve kterých se dočtete jaké kroužky pro děti, dospělé a seniory pořádáme. Vytvořili jsme také vizitky a reklamní tabule na pořádané akce.

Díky dotacím z Jihomoravského kraje jsme mohli nakoupit úžasné vybavení – stohovací židle a stoly, nový koberec do snoezelenu. Do kuchyňky zase mikrovlnou troubu v rámci programu Family point. Kompletně jsme předělali kuchyňku s místností pro tvoření a vytvořili jsme tak nové zázemí. Podpořila nás také Nadace Sova a firmy z Horňácka i z Uherskohradišťska.

Do června běží ekologický projekt Javorinka. V říjnu jsme díky těmto dotacím mohli vysázet první výukový sad na Horňácku, vyrobit krmítka pro ptáčky a setkat se při tvoření z kaštánků. Na jaře plánujeme pokračování ve vysázeném sadu, kde připravíme hadník a broukoviště. Součástí akce bude přírodní tvoření pro rodiny a spolupráce s ornitologem. Vysázet chceme ještě stromy a několik keřů pro ptáky a hmyz. Akci plánujeme na začátek března, ovšem záležet bude na počasí.

A co dál plánujeme v roce 2021? Největším plánovaným projektem letošního roku je vytvoření komunitní zahrady za budovou č.p. 124. Podali jsme několik dotačních žádostí, další budeme podávat teď v zimě. Část je zaměřena na výsadbu rostlin, vybudování záhonů a bylinkové zahrady. Držte nám pěsti, ať to vyjde 😊 Převážnou část chceme realizovat za pomoci lidí z obce a okolí. Budeme rádi, když děti, mládež i dospělí přiloží ruku k dílu a pomohou vytvořit kousek prostředí v obci, které poté mohou kdykoliv využívat.

V létě se podařilo uspořádat tři příměstské tábory, jeden byl ve spolupráci s obcí Malá Vrbka. Na těch letošních už teď opět pracujeme. Snad bude přát počasí a budeme co nejvíce venku. V týdnu 12.-16.7. se vydáme prozkoumávat svět na téma „Pod vodou jak v akváriu“ do Malé Vrbky, v Javorníku se uskuteční 19.-23.7. výprava za dinosaury, 2.-6.8. prozkoumáme svět záchranářských složek /hasiči, záchranka, policie/ a 9.-13.8. si zahrajeme na piráty. Opět se budeme snažit, aby cena byla co nejnižší a všem rodinám nabídneme proplacení od jejich pojišťovny. Oproti předchozím létům bude připraveno hned několik novinek díky maminkám a kamarádkám, které nabídly svou pomoc. Přihlašování spustíme na konci ledna.

Samozřejmě plánujeme uspořádat Beruškový bál (20.2.), charitativní akci Sportem ke zdraví (20.3.), rezervovaný termín máme na Čarodějný den s Míšou Růžičkovou (22.5.) a mnoho dalšího…Podle vládního nařízení se budeme domlouvat, zda se akce uskuteční v těchto nebo náhradních termínech.

Pracujeme také na přípravě nových kroužků pro děti a mládež. Tím největším je včelařský kroužek pro mládežníky z 2. stupně ZŠ a ze středních škol. Pokud se najdou i dospělí, kteří mají o včelaření zájem, rádi budeme spolupracovat i s nimi.

Na závěr chceme poděkovat všem, kteří nás i v této složité situaci podporují, přejí nám hodně energie do další práce a potěší nás zprávou nebo telefonátem jen tak pro radost. Moc si vážíme Vaší přízně a těšíme se, že se zase budeme brzy setkávat.

Ještě jednou děkujeme sponzorům, kteří nás mohli podpořit. Díky Vám jsme mohli vytvořit nejen nové prostředí v kuchyňce, ale uspořádat i několik krásných akcí.

S pozdravem a přáním hezkých dní Spolek pro Rodinu z.s.